Milion je onou magickou hranicí, kdy se z Vás stane milionář. V dnešní době však kohokoliv, kdo má vlastní bydlení, můžeme nazvat milionářem. V republice je spousta milionářů, méně multimilionářů a ještě méně miliardářů, ale solidní rodinný dům za milion už se při dnešních cenách materiálů a dodávek může stát téměř utopií.

Rozhodli jsme se, že postavíme rodinný dům do milionu. Jestli se nám to podaří, můžete sledovat v následujícím seriálu. Samozřejmě uvítáme Vaše tipy, rady a nápady, následné kroky budeme s vámi, našimi čtenáři konzultovat.

Psát nám můžete na adresu dumzamilion@vseprovasdum.cz.

foto

Stavime rodinný dům do 1 MILIONU Korun - výkop trasy pro přívod elektické energie a vody

1.6.2010 - Jak jsme psali již dříve v jednom z dílů našeho seriálu, na hranici pozemku je přivedena elektrická energie, plyn a dodatečně jsme nechali vrtat studnu. Samozřejmě je potřeba jednotlivé sítě dovést přímo do domu. O tom, jak jsme se vypořádali s tímto úkolem se můžete dočíst právě v tomto pokračování našeho putování napříč stavbou domu.
Zobrazit celý článek
foto

Stavime rodinný dům do 1 MILIONU Korun - okna, dveře

23.2.2010 - V tomto díle našeho sariálu Vás prozradíme, jak jsme si poradili s výběrem oken. Jelikož jsme chtěli do zimy celou hrubou stavbu uzavřít, bylo nutné dům zastřešit a vybavit vstupními dveřmi a okny. Z důvodu nedostatku času pro náročnější montáž střechy jsme nejprve začali právě okny.
Zobrazit celý článek
foto

Stavime rodinný dům do 1 MILIONU Korun - stavba krovu

14.10.2009 - V minulém díle našeho "domu za milion" jsme se letem světem věnovali zdění hrubé stavby. Dalším pokračováním seriálu bude stavba střešních krovů.
Zobrazit celý článek
foto

Stavime rodinný dům do 1 MILIONU Korun - zdění hrubé stavby

4.3.2009 - Dalším zásadním krokem při stavbě našeho domu je vyzdění hrubé stavby. V tomto seriálu není naším cílem naučit Vás řemeslu zednickému, ale seznámit Vás s postupem, aproto se omezíme pouze na uvedení základních informací při provádění hrubé stavby.
Zobrazit celý článek
foto

Stavime rodinný dům do 1 MILIONU Korun - složení materiálu na hrubou stavbu

2.1.2009 - Je nám jasné, že už se těšíte na další díl o zdění hrubé stavby. Tento díl bychom však věnovali samotné dodávce zdících materiálů a možných úskalí, se kterými byste se mohli setkat a nač si dát pozor...
Zobrazit celý článek
foto

Stavime rodinný dům do 1 MILIONU Korun - Studna - čerpací zkouška, další nutné podklady pro stavební povolení

26.11.2008 - O vrtání studně a úkonech potřebných pro získání stavebního povolení jsme v našem seriálu psali již dříve. Protože však padlo spousta dotazů k tomuto tématu, budeme se těmto úkonům potřebným pro legalizaci studny věnovat v tomto článku podrobněji...
Zobrazit celý článek
foto

Stavíme rodinný dům do 1MILIONU Korun - hydroizolace vrchní stavby

5.11.2008 - Před začátkem vyzdívání samotné hrubé stavby se budeme v krátkosti věnovat důležitému kroku – odizolování vrchní stavby od spodní vlhkosti.Tento krok je důležitý především proto, aby se vlhkost, která prostupuje ze země skrze základovou desku, nedostávala do samotného zdiva a podlah. Proto je třeba izolaci provést poctivě a pečlivě.
Zobrazit celý článek
RSS Přidej si RSS zdroj RSS